EN
Сите Категории
EN
E-mail: [email protected] телефон: +86 15067718358

Насловна / производи / Курс за нинџа

 • https://www.nnkidsplay.net/img/ninja_course_qx_2019_010-86.png
 • https://www.nnkidsplay.net/upfile/2019/04/18/20190418130701_852.png
 • Трамплин Парк Мал комерцијален предизвик со висок квалитет Детски нинџа

Трамплин Парк Мал комерцијален предизвик со висок квалитет Детски нинџа

Модел број: NN-NJ-2018-010
Големина на рамката: прилагодено
Големина на пена коцка:  прилагодено
Материјал за цевки:

а.Сработени од алуминиум или железо
б.Парнитура подлога
в.ПЕП пена внатре, затворена пена тоа

Нема да апсорбира вода.

Контактирајте не

Опис на материјалот

Модел број:NN-NJ-2018-010

Големина на рамката:прилагодено

големина на коцка од пена:прилагодено

Материјал за цевки:

а.Сработени од алуминиум или железо

б.Парнитура подлога

в.ПЕП пена внатре, затворена пена тоа

Нема да апсорбира вода.

Винил капак:0.55mm дебелина, УВ заштита , секоја боја е достапна

Безбедносна мрежа:Материјали од полиетилен или полиестер

Дизајн:бесплатен дизајн

сертификати:ISO14001, ISO18000, ISO9001, SGS,од н.е., итн.

Опис на производот
Структура:

Користете модуларна алуминиумска структура или модуларна челична конструкција. Структурата може да се прошири во која било насока, со што атракцијата е лесна за ажурирање.

Платформи :

Вклучувајќи започнување & завршувањето на платформите и внатрешните платформи, Курсевите на нинџа имаат почетни и завршни платформи на почетокот и крајот на секој коридор. Постојат внатрешни платформи помеѓу некои пречки, кои се користат за транзиција од еден дел од курсот Нинџа во друг.

Пречки:

Има повеќе 100 различни пречки за нинџа курс за да изберете, секоја варира во тешкотија. Различни пречки можат да остварат различни способности, како што е јачината на раката, јачина на нозете, способност за рамнотежа, способност за координација и така натаму.

Безбедносни компоненти

Безбедносна мрежа :Безбедносна мрежа опкружува покачени курсеви за нинџа за да се спречи падот на учесниците што може да доведе до повреди.

Заштитна подлога :Користете памук од бисер висок 20 см или сунѓер од 15 см за да ја осигурате безбедноста на плеерот.

нашите услуги

  1. прилагодено Дизајн

  Можеме слободно да направиме различна големина и структура во дизајнот за да постигнеме максимална употреба на вас простор. И, исто така прифаќаме да произведуваме необични предмети за игра.

  2. Квалитет контрола

  До обезбеди има

  Нема проблем да им пречи на клиентите, ние постојано правиме инспекција на стоки пред пратката,и структура на склопување однапред.

  3.CAD Цртежи-инсталација инструкции

  Откако ќе ја поставите нарачката, можеме слободно да им понудиме на клиентите Прирачник за инсталација. И други детални списоци за производот, како што се списокот на компоненти, ние исто така можеме да го сториме. Само ве молиме известете не однапред.

  4. После продажбата Услуги

  ние инсистираат на понуда врв класа производ и Сервис.

  Совршено по-продажба систем до максимизираат the интереснаnbsp;of клиенти.

  Ако било прашања поврзани to нашите производ седоувствуваат слободно to контакт ни.

  ние ќе реши вашиот проблем at на прво време.

  5.Премиум Квалитет за висока Доверливост 

  (1) Совршен дизајн план;

  (2) Стандардизиран производство;

  3) специјализирани за управување со;

  (4) Строга квалитет контрола;

  (5) сертификати: ISOI4001, ISOI8000, ISO9001 & С. од TUV компанијата на Германија.