EN
Сите Категории
EN
E-mail: [email protected] телефон: +86 15067718358

Насловна / производи / Паркинзи парк

  • https://www.nnkidsplay.net/img/large_commerce_trampoline_china_factions_supplies.png
  • https://www.nnkidsplay.net/upfile/2019/07/05/20190705101511_662.png
  • https://www.nnkidsplay.net/upfile/2019/07/05/20190705101521_398.png
  • Големи комерцијални резерви на фабрика за трубалин Кина

Големи комерцијални резерви на фабрика за трубалин Кина

модел Не. НН-2019-080
тип ТРАМПОЛИНСКИ ПАРК
големина прилагодено
сертификати ISO14001, ISO18000, ISO9001, SGS,од н.е.,итн.
користење Градски парк,Супермаркет, Мекдоналдс,kindergardon,Сала за игри или некое друго затворено игралиште

Контактирајте не

Опис на материјалот

Модел број: НН-2019-080

големина: прилагодено

материјал:

1.Матици за скокање:скокање МАТ е увоз од САД

2.Рамка:80*80цм,дебелина 3мм,галванизиран челик однадвор

3.пролет:Галванизиран материјал со должина од 21 см. Пролетта на професионалниот

брануваа е долга 26 см

4.Подлога:ЕПЕ пена внатре, затворена ќелија која нема да апсорбира вода,мувла или изгубете ја ширината на формата во дебелина од 88 / 48см е 7 см; Професионална брануваа:110/59цм, дебелина е 15 см

5.Винил капак:0.45mm дебелина,УВ заштита,секоја боја е достапна

6.Безбедносна мрежа:Материјали од полиетин или полиестер,широк 3м

боја: Бојата на сите делови може да се измени. Ве молиме, испратете е-пошта за да побарате опсег на листови во боја

Услови за цена: EXW фабрика / ФОБ Нингбо

плаќање: T/T(30% ПРЕД ПРОДАT / TБА, T/T 70% ПРЕД ИЗБОР) Дизајн способност:Со силна тимска поддршка на 8 членови на професионални дизајнери. Можеме да дизајнираме каков било прилагодено паркинг парк според вашите барања.

Сертификат: Сертификати CE.SGS.TUV.ASTM.IS9001

Мека баласт: 

Ние ги користиме еден слој на EPE (бисер памук) 0.45pvc,дебелината на EPE е 7cm .EPE е вода доказ,силна цврстина ,високо влијание сила и еко-пријателски. Ние користиме високо квалитетни ПВЦ,кој се внесува попречно weft плетење флеш кожа и пропадна resistance.It е         

висок интензитет со добри перформанси за безбедност.

Душеци за скокање :

Рамната површина е изработена од двослојна површина, материјалот е ПП материјал, површината е силна и има добра намалување, а јачината на ударот и отпорноста на гребење се одлични.

Пролет :

нормално пролет: 21.5cm ; професионална пролет: четири агол 30cm долги, други страни долги 26 см , националниот тим специјална професионална пролет, во согласност со националните стандарди. Пролетниот основен материјал е 65 манган, површината е галванизирана и мекоста е добра.

Блок за пена:

Усвојува 18 см квадратна ПУ-пена со густина од 21 кг / м3, што е ретардантен пламен, нетоксичен, невкусно и не иритирачко.

Рамка:

80×80mm, 40×40mm, 40×80мм три вида спецификации, дебелина 3.0мм, црн јаглероден челик со висока цврстина.

Главна колона:

Mian Frame : 80 * 80mm,Други 40 * 80мм или 40 * 40мм。 Целокупната структура е стабилна, цврст и издржлив.

Вовед во игра

слободен скокање област:

Оваа област, главно, за почетници и деца,со умерена еластичност на областа,преку едноставно учење да ја совладате вештината. Професионалните тренери да водат играч.

Згора на тоа, во областа на бесплатно брануваа, можете да ги предизвикате сите видови на смешни движења на отскокнување. Исто така е погоден за секојдневна игра во одредена област во три или пет групи. Во исто време, има меки wallsидови во проектот,можете да пробате различни начини на играње.

 

Слем забивање област:

Играчот ја држи Кошарката во рака, и прави снимки, па дури и зароби на брануваа. Дали сакате да го доживеете starвездата на НБА, Слем Данк на теренот? Област брануваа Слем Данк, чувствуваш многу повеќе од тоа. Фрли ја топката во корпа со користење на корпа за отскокнување на брануваа, лесно се претвора во господар во воздухот, доживувајте ја слободата на летање на телото со летање со радост, направете ја кошарката поедноставна и поинтересна.

 

Dodge топка област:

на Dodge топката област е област за забава. Тоа е комбинација на странски Dodge топката движење со брануваа. Тоа е форма на вежба брануваа која комбинира забава, соработка и конкуренција. Клиентот ќе го заврши движењето на стрелач на брануваа, и поттивната брануваа ќе му донесе повеќе забава на клиентот притоа да ја зголеми тешкотијата за избегнување.

 

Професионална брануваа област:

Катворов кревет на оваа област со пофлексибилни,можете да направите различни активности при скокање,кои носат повозбудливо и уникатно искуство со брануваа.

 

Качување wallид:

Качување по карпи може да ги обучи храброста на луѓето, зголемете јачина на ногата и координација, и подобрување на физичката сила. Качување по карпи бара играчот да може да ја вчита својата тежина, се спротивстави на гравитацијата, зајакне размислување, концентрат, и концентрирајте се на карпата, обрнувајќи внимание на секој детал за поместувањето на телото на карпестиот ид. Качување по карпи може да послужи концентрација на една личност врз нештата. Искачувањето може да го намали вишокот на телесна маст и да се претвори во линиски мускули.

 

пајакот кула:

Играчите застане на врвот на пајакот кула со грбот на пајакот кула и се доживее возбуда на паѓање, слој по слој.

 

Симулирани ски слајд:

Со кортикален живот,нека играчот може да симулира стимулација на скијачко чувство,разликуваат од другите генерални слајдови. Можноста за единствена игра може да ги натера децата да се забавуваат.

 

Devавол слајд:

Најмногу возбудлив слајд проект,така што децата и родителите играат сто гуми,во согласност со европските стандарди за безбедност, дизајнирани слајдови на ѓаволот,ќе се осигури дека корисникот вреска во плашењето од непречено слетување.

Зошто да изберете забава на NIUNIU

3Д моделирање

Нашиот дизајнерски тим ќе работи со вас за да развие 3Д модел на паркот за да помогне во визуелизацијата на објектот пред да започне производството.

Иновативен дизајн

Ние сме многу фокусирани на иновациите, секогаш обрнувајте внимание на популарните игри, и интегрирајте ги во паркинзите, посветен на донесувањето на клиентите со различно искуство.

Професионална инсталација

Имаме искусен тим за инсталација и ќе обезбедиме сеопфатен сервис за предавање, откако ќе се увериме дека сте запознаени со сите аспекти на бранувачкиот систем.

брзи времиња на пресврт

Со цел да се скрати производствениот циклус, имаме голема количина на инвентар, изграден парк на брануваа во рамките на 6 неколку недели од поставувањето на нарачките

Доживотна поддршка

Со цел да се осигураме дека нашите клиенти можат подобро да управуваат со сопствен паркинг парк, ќе им обезбедиме на клиентите услуги за континуирана обука и одржување.

Најчесто поставувани прашања

Q1:Ако не ми се допаѓа бојата ,можеш ли да го смениш?

А1 :Секако,можеме да ја измениме бојата или големината според сакаш,потоа произведете според модифицираниот дизајн

Q2 :Колку време е потребно за да се добие план или дизајн? Како за времето за производство?

А2 :Тоа зависи од големината на вашето игралиште. Циклусот на производство зависи од големината на вашата страница, обично во 2-6 недели. За да заштедите време на производство, имаме многу голем инвентар за да обезбедиме на нашите клиенти да им обезбедиме совршен паркинзен парк во најкус можен рок.

Q3 :Дали има посебни барања за подот?

А3 :Покрај висината на областа,нема посебни барања,можеме да го направиме игралиштето според условите на подот