EN
Сите Категории
EN
E-mail: [email protected] телефон: +86 15067718358

Насловна / производи / Паркинзи парк

  • https://www.nnkidsplay.net/img/custom_made_safety_net_for_jumping_square_trampoline.png
  • https://www.nnkidsplay.net/upfile/2019/04/19/20190419131642_324.png
  • https://www.nnkidsplay.net/upfile/2019/04/19/20190419131654_460.png
  • Прилагодена направена безбедносна мрежа за скокање на плоштадот брануваа

Прилагодена направена безбедносна мрежа за скокање на плоштадот брануваа

модел Не. НН-2019-052
тип ТРАМПОЛИНСКИ ПАРК
големина прилагодено
сертификати ISO14001, ISO18000, ISO9001, SGS,од н.е.,итн.
користење Градски парк,Супермаркет, Мекдоналдс,kindergardon,Сала за игри или некое друго затворено игралиште

Контактирајте не

Опис на материјалот

Модел број: НН-2019-052

големина: прилагодено

материјал:

1.Матици за скокање:скокање МАТ е увоз од САД

2.Рамка:80*80цм,дебелина 3мм,галванизиран челик однадвор

3.пролет:Галванизиран материјал со должина од 21 см. Пролетта на професионалниот

брануваа е долга 26 см

4.Подлога:ЕПЕ пена внатре, затворена ќелија која нема да апсорбира вода,мувла или изгубете ја ширината на формата во дебелина од 88 / 48см е 7 см; Професионална брануваа:110/59цм, дебелина е 15 см

5.Винил капак:0.45mm дебелина,УВ заштита,секоја боја е достапна

6.Безбедносна мрежа:Материјали од полиетин или полиестер,широк 3м

боја: Бојата на сите делови може да се измени. Ве молиме, испратете е-пошта за да побарате опсег на листови во боја

Услови за цена: EXW фабрика / ФОБ Нингбо

плаќање: T/T(30% ПРЕД ПРОДАT / TБА, T/T 70% ПРЕД ИЗБОР) Дизајн способност:Со силна тимска поддршка на 8 членови на професионални дизајнери. Можеме да дизајнираме каков било прилагодено паркинг парк според вашите барања.

Сертификат: Сертификати CE.SGS.TUV.ASTM.IS9001

Трамполинска подлога :

Мека подлога : 7 см ЕПЕ + 0.45мм пвц

Душеци за скокање :

Рамната површина е изработена од двослојна површина, материјалот е ПП материјал, површината е силна и има добра намалување, а јачината на ударот и отпорноста на гребење се одлични.

Пролет :

Нормална пролет: 21.5cm ; професионална пролет: долг четири агол 30 см, други страни долги 26 см , националниот тим специјална професионална пролет, во согласност со националните стандарди. Пролетниот основен материјал е 65 манган, површината е галванизирана и мекоста е добра.

Блок за пена:

Усвојува 18 см квадратна ПУ-пена со густина од 21 кг / м3, што е ретардантен пламен, нетоксичен, невкусно и не иритирачко.

Рамка:

80×80mm, 40×40mm, 40×80мм три вида спецификации, дебелина 3.0мм, црн јаглероден челик со висока цврстина.

Главна колона:

Mian Frame : 80 * 80mm,Други 40 * 80мм или 40 * 40мм。 Целокупната структура е стабилна, цврст и издржлив.

Вовед во игра

Проект за бесплатно скокање брануваа:

Бесплатно подрачје за скокање : Оваа област главно за почетници и деца,со умерена еластичност на областа,преку едноставно учење да ја совладате вештината. Професионалните тренери да водат играч.

Згора на тоа, во областа на бесплатно брануваа, можете да ги предизвикате сите видови на смешни движења на отскокнување. Исто така е погоден за секојдневна игра во одредена област во три или пет групи. Во исто време, има меки wallsидови во проектот,можете да пробате различни начини на играње.

Површина со половина цевка / флип:

Оваа област е новата трамполина во форма „V“. Со помош на отскокнување на брануваа,играчот може слободно да изведува трикови,костум за професионален играч.

Пирамида област:

Пирамидата има четири триаголни лица. Играчите можат да го користат за да постигнат гравитација на различни клиенти, ротација и други дејства. Кога местото е релативно голем, а падините се далеку оддалечени, улогата на пирамидата е еднаква на поставување наклон во близина на играчот. Повлечете помеѓу двете обетки за да играте разновидни кул движења.

Областа на платформата:

Со базен за пена и надувување перница, клиентите можат да доживеат супер-возбудливо скокање со голема бујна височина. Во исто време, тие исто така можат да послужат како водечка фаза на тренерот. Тренерот ги води сите да прават аеробик, танцуваат, итн, а може да се користи и како област за одмор.

Dodge топка област:

Dodge топката област е забавна област. Тоа е комбинација на странски Dodge топката движење со брануваа. Тоа е форма на вежба брануваа која комбинира забава, соработка и конкуренција. Клиентот ќе го заврши движењето на стрелач на брануваа, и поттивната брануваа ќе му донесе повеќе забава на клиентот притоа да ја зголеми тешкотијата за избегнување.

Областа на битката:

Фатете го стапчето за пички и преземете ги пријателите во неизвесен дуел на нашите борбени греди. Игра на гладијаторски стил на пријатна, но конкурентна борба,победник од другата страна да го чука другиот.

Качување wallид:

Качување по карпи може да ги обучи храброста на луѓето, зголемете јачина на ногата и координација, и подобрување на физичката сила. Качување по карпи бара играчот да може да ја вчита својата тежина, се спротивстави на гравитацијата, зајакне размислување, концентрат, и концентрирајте се на карпата, обрнувајќи внимание на секој детал за поместувањето на телото на карпестиот ид. Качување по карпи може да послужи концентрација на една личност врз нештата. Искачувањето може да го намали вишокот на телесна маст и да се претвори во линиски мускули.

Слем забивање област:

Играчот ја држи Кошарката во рака, и прави снимки, па дури и зароби на брануваа. Дали сакате да го доживеете starвездата на НБА, Слем Данк на теренот? Област брануваа Слем Данк, чувствуваш многу повеќе од тоа. Фрли ја топката во корпа со користење на корпа за отскокнување на брануваа, лесно се претвора во господар во воздухот, доживувајте ја слободата на летање на телото со летање со радост, направете ја кошарката поедноставна и поинтересна.

Професионална област на брануваа:

Катворов кревет на оваа област со пофлексибилни,можете да направите различни активности при скокање,кои носат повозбудливо и уникатно искуство со брануваа.

Курс за нинџа:

Нашите иновативни курсеви за пречки нинџа,популаризиран од Американецот Нинџа воин на ТВ ,ја менува рамнотежата,сила и агилност на гостите од вашиот парк на возбудлив нов начин!Ние ги дизајнираме нашите курсеви за да одговараат на вашите потреби,спецификации,и теми.

Симулиран ски слајд:

Со кортикален живот,нека играчот може да симулира стимулација на скијачко чувство,разликуваат од другите генерални слајдови. Можноста за единствена игра може да ги натера децата да се забавуваат.

Лавиринт брануваа:

Лавиринт играта може да ја промовира детската способност за рационално расудување и да ја искористи детската координација за раката и окото.

Жичарница:

Ако тоа не е доволно возбудливо, предизвикајте ја областа на јазолот. Јазолот ве носи!

Воздушна кеса:

Нашата воздушна кеса е убава и мека, а воздушните перничиња може да послужат како површина за слетување за вашиот скок, замена на традиционалните блокови од пена.

Devавол слајд:

Најмногу возбудлив слајд проект,така што децата и родителите играат сто гуми,во согласност со европските стандарди за безбедност, дизајнирани слајдови на ѓаволот,ќе се осигури дека корисникот вреска во плашењето од непречено слетување.

Руски рулет:

Играчите скокаат за да го избегнат влијанието на моторните управувани меки пакувања и да доживеат различни игри за избегнување, што е најдобриот избор за тимски активности.

Трамплин Паркур:

Паркур не само што може да го зајакне телото, но исто така се прави поагилна и поодговорна. Професионален тренер на паркур може правилно да ја контролира опасноста. Во комбинација со брануваа, може да прикаже потешки движења. Тоа е најдобрата практика за почетници и ентузијасти во паркур.

Spид на пајакот:

Носење специјален костум,плеерот се држи до veидот на велкро со помош на отскокнување брануваа,да се биде вистински спајдермен.

Кула пајак :

Играчите стојат на врвот на пајакот со грб кон spidertower и го доживуваат возбудувањето од паѓање слој по слој.

Интерактивна брануваа :

Интерактивната брануваа е голем интерактивен систем проектиран на брануваа. Комбинира интерактивна технологија и брануваа за подобрување на обичниот бранувал во интерфејс со многу интерактивни игри. Како што корисникот бие, ќе следат различни интерактивни ефекти. Таа произведува соодветна промена, дозволувајќи им на корисниците да влезат во прекрасен свет на виртуелна и реална фузија, исто така точно и илузорно!

Меур судир Топката:

Има 2 видови на надувување топки за надувување, едниот е за деца, а другиот е за возрасни. Постојат многу видови испакнатини и топки. Може да играте сам или многу луѓе во исто време, може да се тркалате или да се судрите едни со други. Тој е пофлексибилна и забавна активност што вежба и го зајакнува телото.

Зошто да изберете забава на NIUNIU

3Д моделирање

Нашиот дизајнерски тим ќе работи со вас за да развие 3Д модел на паркот за да помогне во визуелизацијата на објектот пред да започне производството.

Иновативен дизајн

Ние сме многу фокусирани на иновациите, секогаш обрнувајте внимание на популарните игри, и интегрирајте ги во паркинзите, посветен на донесувањето на клиентите со различно искуство.

Професионална инсталација

Имаме искусен тим за инсталација и ќе обезбедиме сеопфатен сервис за предавање, откако ќе се увериме дека сте запознаени со сите аспекти на бранувачкиот систем.

брзи времиња на пресврт

Со цел да се скрати производствениот циклус, имаме голема количина на инвентар, изграден парк на брануваа во рамките на 6 неколку недели од поставувањето на нарачките

Доживотна поддршка

Со цел да се осигураме дека нашите клиенти можат подобро да управуваат со сопствен паркинг парк, ќе им обезбедиме на клиентите услуги за континуирана обука и одржување.

Најчесто поставувани прашања

Q1:Ако не ми се допаѓа бојата ,можеш ли да го смениш?

А1 :Секако,можеме да ја измениме бојата или големината според сакаш,потоа произведете според модифицираниот дизајн

Q2 :Колку време е потребно за да се добие план или дизајн? Како за времето за производство?

А2 :Тоа зависи од големината на вашето игралиште. Циклусот на производство зависи од големината на вашата страница, обично во 2-6 недели. За да заштедите време на производство, имаме многу голем инвентар за да обезбедиме на нашите клиенти да им обезбедиме совршен паркинзен парк во најкус можен рок.

Q3 :Дали има посебни барања за подот?

А3 :Покрај висината на областа,нема посебни барања,можеме да го направиме игралиштето според условите на подот