EN
Сите Категории
EN
E-mail: [email protected] телефон: +86 13777778395

Насловна / производи / Паркинзи парк

  • https://www.nnkidsplay.net/img/astm_standard_custom_commerce_trampoline_park_indooradventure_playground_for_fec.jpg
  • https://www.nnkidsplay.net/upfile/2019/07/31/20190731113752_210.jpg
  • https://www.nnkidsplay.net/upfile/2019/07/31/20190731113805_221.jpg
  • https://www.nnkidsplay.net/upfile/2019/07/31/20190731113815_333.jpg
  • https://www.nnkidsplay.net/upfile/2019/07/31/20190731113829_611.jpg
  • https://www.nnkidsplay.net/upfile/2019/07/31/20190731113847_347.jpg
  • https://www.nnkidsplay.net/upfile/2019/07/31/20190731113858_263.jpg
  • ASTM стандардот сопствени комерцијални брануваа парк indooradventure игралиште за FEC

ASTM стандардот сопствени комерцијални брануваа парк indooradventure игралиште за FEC

модел Не. НН-2019-100
тип ТРАМПОЛИНСКИ ПАРК
големина прилагодено
сертификати ISO14001, ISO18000, ISO9001, SGS,од н.е.,итн.
користење Градски парк,Супермаркет, Мекдоналдс,kindergardon,Сала за игри или некое друго затворено игралиште

Контактирајте не

Опис на материјалот

Модел број: НН-2019-100

големина: прилагодено

материјал:

1.Матици за скокање:скокање МАТ е увоз од САД

2.Рамка:80*80цм,дебелина 3мм,галванизиран челик однадвор

3.пролет:Галванизиран материјал со должина од 21 см. Пролетта на професионалниот

брануваа е долга 26 см

4.Подлога:ЕПЕ пена внатре, затворена ќелија која нема да апсорбира вода,мувла или изгубете ја ширината на формата во дебелина од 88 / 48см е 7 см; Професионална брануваа:110/59цм, дебелина е 15 см

5.Винил капак:0.45mm дебелина,УВ заштита,секоја боја е достапна

6.Безбедносна мрежа:Материјали од полиетин или полиестер,широк 3м

боја: Бојата на сите делови може да се измени. Ве молиме, испратете е-пошта за да побарате опсег на листови во боја

Услови за цена: EXW фабрика / ФОБ Нингбо

плаќање: T/T(30% ПРЕД ПРОДАT / TБА, T/T 70% ПРЕД ИЗБОР) Дизајн способност:Со силна тимска поддршка на 8 членови на професионални дизајнери. Можеме да дизајнираме каков било прилагодено паркинг парк според вашите барања.

Сертификат: Сертификати CE.SGS.TUV.ASTM.IS9001

Мека баласт: 

Ние ги користиме еден слој на EPE (бисер памук) 0.45pvc,дебелината на EPE е 7cm .EPE е вода доказ,силна цврстина ,високо влијание сила и еко-пријателски. Ние користиме високо квалитетни ПВЦ,кој се внесува попречно weft плетење флеш кожа и пропадна resistance.It е         

висок интензитет со добри перформанси за безбедност.

Душеци за скокање :

Рамната површина е изработена од двослојна површина, материјалот е ПП материјал, површината е силна и има добра намалување, а јачината на ударот и отпорноста на гребење се одлични.

Пролет :

нормално пролет: 21.5cm ; професионална пролет: четири агол 30cm долги, други страни долги 26 см , националниот тим специјална професионална пролет, во согласност со националните стандарди. Пролетниот основен материјал е 65 манган, површината е галванизирана и мекоста е добра.

Блок за пена:

Усвојува 18 см квадратна ПУ-пена со густина од 21 кг / м3, што е ретардантен пламен, нетоксичен, невкусно и не иритирачко.

Рамка:

80×80mm, 40×40mm, 40×80мм три вида спецификации, дебелина 3.0мм, црн јаглероден челик со висока цврстина.

Главна колона:

Mian Frame : 80 * 80mm,Други 40 * 80мм или 40 * 40мм。 Целокупната структура е стабилна, цврст и издржлив.

Вовед во игра

Како компанија посветена на прилагодување на најсоодветните барања за нашите клиенти, ние постојано иновираме, извршуваат решенија за усовршување и планирање за нашите клиенти со целосен ентузијазам. Ние го сфаќаме секој дизајн сериозно и во овој дизајн,на работ на дизајнот, дизајниравме единствена област за качување за да им овозможиме на клиентите да уживаат во различни качувачки задоволства. Исто така, додадовме и качување по карпи со виножито, квинсунцијални купови и зона на пречки, така што клиентите можат да доживеат забава повеќе од брануваа. Ние додаваме мост за скитници за да го збогатиме игра во јама од пена. Ова исто така содржи неколку вообичаени артикли:professional trampoline area,професионална област на брануваа,слободен простор скокање,лавиринт брануваа,област платформа,качување ѕид,симулирани ски слајд,ѓаволот слајд,леплив wallид,ect.Ние ги мешаме традиционалните проекти за брануваа со нови, за да им дадеме на нашите клиенти различно искуство за возење.Ако сте заинтересирани за ова, потоа дојди и контактирајте не!

Зошто да изберете забава на NIUNIU

3Д моделирање

Нашиот дизајнерски тим ќе работи со вас за да развие 3Д модел на паркот за да помогне во визуелизацијата на објектот пред да започне производството.

Иновативен дизајн

Ние сме многу фокусирани на иновациите, секогаш обрнувајте внимание на популарните игри, и интегрирајте ги во паркинзите, посветен на донесувањето на клиентите со различно искуство.

Професионална инсталација

Имаме искусен тим за инсталација и ќе обезбедиме сеопфатен сервис за предавање, откако ќе се увериме дека сте запознаени со сите аспекти на бранувачкиот систем.

брзи времиња на пресврт

Со цел да се скрати производствениот циклус, имаме голема количина на инвентар, изграден парк на брануваа во рамките на 6 неколку недели од поставувањето на нарачките

Доживотна поддршка

Со цел да се осигураме дека нашите клиенти можат подобро да управуваат со сопствен паркинг парк, ќе им обезбедиме на клиентите услуги за континуирана обука и одржување.

Најчесто поставувани прашања

Q1:Ако не ми се допаѓа бојата ,можеш ли да го смениш?

А1 :Секако,можеме да ја измениме бојата или големината според сакаш,потоа произведете според модифицираниот дизајн

Q2 :Колку време е потребно за да се добие план или дизајн? Како за времето за производство?

А2 :Тоа зависи од големината на вашето игралиште. Циклусот на производство зависи од големината на вашата страница, обично во 2-6 недели. За да заштедите време на производство, имаме многу голем инвентар за да обезбедиме на нашите клиенти да им обезбедиме совршен паркинзен парк во најкус можен рок.

Q3 :Дали има посебни барања за подот?

А3 :Покрај висината на областа,нема посебни барања,можеме да го направиме игралиштето според условите на подот